HomeBİRTAT 75 KEBAP ÇEŞİTLERİ

1975 Den Günümüze Gelen Lezzet

Hızlı Servis
Kuryelerimizle hızlı teslimat yapmaktayız
Kapıda Ödeme
Nakit veya kredi kartı ile ödeme imkanı
Titiz Paketleme
Tüm hastalıklara karşı gösterdiğimiz özen ve titiz paketleme yöntemi
Online Rezervasyon
Aileniz ile güzel bir yemek için tek tıkla masanızı ayırtabilirsiniz
https://www.birtat75.com/wp-content/uploads/2020/08/310201631599DUFjyRpN.jpg

Adana

Adana Kebap (Kıyma), Adana'ya özgü bir kebap çeşididir. ... Adana Kebabı'nın servisi, tamamlayıcı unsurlar olan yeşillik, sumaklı soğan salatası, salata ile yapılmalıdır. Dana eti ile kesinlikle yapılmaz. Sadece et, kuyruk yağı, pul biber ve tuz ile yapılır.

Tavuk Şiş

Yüzlerce kişinin deneyip fotoğraf paylaştığı bu tarifi kaçırmayın. Dışarıda hava soğuksa ya da mangal yapmaya alanınız yoksa birtat lahmacuna gelip doya doya yiyebilirsiniz. Marine ettiğimiz etleri tek tek özenle şişlere yerleştirip fırında lezzetli bir şekilde pişiriyoruz.. Gelen misafirlerimizze hazırlayıp sunabileceğimiz bu lezzetli tavuk etlerini mutlaka denemelisiniz.
https://www.birtat75.com/wp-content/uploads/2020/08/terbiyeli-tavuk-sis-tarifi.jpg
https://www.birtat75.com/wp-content/uploads/2020/08/inci-kebap.jpg

Patlıcan Kebabı

Patlıcanlar halka halka doğransın, bol baharatlı, sarımsaklı köftemiz yoğrulsun. Domatesler, biberler yıkansın, doğransın, sıralarını beklesinler bir köşede

Karışık Kebap

Özellikle Diyarbakır Mutfağında yenmesi, bazı kebaplarda nar ekşisinin kullanılması, kimi kebapların yanında mutlaka turp servis edilmesi gibi. Hangi kebap hangi tür ekmek ile yeneceğine mutlaka dikkat ediliyor. Dürüm yapılması gereken kebaplarda ince ekmek gelirken kimi kebapların yanında tırnaklı pide geliyor. Genellikle kebaplar ayran ile servis ediliyor.

Kırmızı etin yani kebabın insanla tarihsel yolculuğu ateşin bulunmasıyla başlayıp günümüzde de sürmeye devam ederken kebap yapımında ve lezzetinde gelenekselliğin devamını yeniliklerin ise sadece sunumlarda olmasını diliyoruz.
https://www.birtat75.com/wp-content/uploads/2020/08/resizer.jpg
Call Now Button